Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Med denne 100W High Bay får du lys for alle pengene. Du får nemlig hele 175lm/w, hvilket svarer til 17.500 lumen.
Lampen kommer med FlickerFree driver, hvilket betyder at den ikke flimrer eller blinker, og dette giver et utrolig godt arbejdslys.
Denne high bay passer perfekt til din lagerhal eller varehus, og vil give dig det lys du mangler.
For den ultimative belysningsoplevelse er denne 100W Sun LED high bay den ideelle løsning. Med en lysstyrke på 17.500 lumens og en imponerende effektivitet på 175lm/W, er den perfekt til anvendelser, der kræver kraftig og jævn lysfordeling.
Lyset fås i en neutral hvid (4000K), som skaber det perfekte miljø til arbejde uden irriterende blå eller gule toner. Denne kulør sikrer, at alle belyste objekter præsenteres så autentisk som muligt.
Dette produkt er skabt til at levere værdifuld og langvarig belysning i arbejdsmiljøer, hvor lyskvalitet og holdbarhed er essentielt.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Navigeringslys (100 lux) | Grov produktion og lager (min 200 lux) | Montage og pakning (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 100 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 500 m2 | 5 stk. | 9 stk. | 13 stk. | 22 stk. |
| 1000 m2 | 9 stk. | 17 stk. | 26 stk. | 43 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Neutral hvid |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja, 1-10V |
| Lysstyrke | 17500 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 104 mm. |
| Diameter | 262 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 100W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 90-305V,50/60Hz |
| Energimærke | B (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


230V, IP67, 1300lm/m, Kan klippes for hver 10cm, op til 100m
IP65 udendørs, Sort, firkantet, justerbar spredning, inkl. lyskilde
IP65, Sosen driver, 0-10V dæmpbar, 5 års garanti
IP65, 0-10V dæmpbar, Inkl. 30 cm kædeophæng, 5 års garanti
IP65, 0-10V dæmpbar, Inkl. 30 cm kædeophæng, 5 års garanti
IP65, 0-10V dæmpbar, Inkl. 30 cm kædeophæng, 5 års garanti
Indbygget lys- og bevægelsessensor
Indbygget lys- og bevægelsessensor
IP65, 0-10V dæmpbar, Sosen driver, 5 års garanti
Indbygget lys- og bevægelsessensor
Indbygget lys- og bevægelsessensor
UGR19, blænder ikke, Philips driver, inkl. lyskilde
IP68 vandtæt, Sort, 5 ledet, Til samling af ledninger, DALI/1-10V dæmp
IP68 vandtæt, Sort, Til samling af ledninger, 3-ledet