Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Flot 24W LED indbygningspanel med hvid kant. LED lyskilde er indbygget.
Højde på panel: 2,91 cm.
Kant farve: hvid.
Leveres komplet med driver og fjedere.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
Dette LED indbygningspanel tilbyder en effektiv belysningsløsning for indendørs miljøer. Hver enhed er designet til at blive indbygget i loftet, hvilket sikrer en stilren og moderne installation. Panelet skal tilsluttes en 230V forsyning.
Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer, at farver vises naturligt og ægte, hvilket er tilstrækkeligt for de fleste belysningsbehov.
Dette LED indbygningspanel er perfekt til dem, der ønsker en effektiv og konsekvent lyskilde, der ikke kun supplerer rumdesign, men også forbedrer belysningens kvalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 4 stk. |
| 25 m2 | 2 stk. | 4 stk. | 6 stk. | 9 stk. |
| 100 m2 | 6 stk. | 12 stk. | 17 stk. | 28 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2640 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 29,1 mm. |
| Diameter | 296 mm. |
| Hulstørrelse | 280 mm. |
| Materiale | Aluminium+PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 24W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50/60Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


1-10V signal interface, passer til vores 18W LED paneler
Dæmper konstant til 12W / 70% lysstyrke
9-42V, Push dæmp og DALI, flicker free