Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Teater er navnet på denne nye spot serie fra Danske Nielsen Light - flot 3-spot i en lækker mat sort farve, med 3 x 4,5 watt LED spot, hvor hver spot yder hele 320 lumen. Lysfarven på denne spot er en flot klar varm hvid farve, så lampen er god til mange forskellige formål.
Anvendelse:
Perfekt til loftbelysning i gange, walkin closet, mindre køkken, værelser og mange andre steder, hvor et godt klar lys ønskes.
Der gives hele 5 års garanti på denne lampe.
Teater er navnet på denne nye spot serie fra Danske Nielsen Light - flot 3-spot i en lækker mat sort farve, med 3 x 4,5 watt LED spot, hvor hver spot yder hele 320 lumen. Lysfarven på denne spot er en flot klar varm hvid farve, så lampen er god til mange forskellige formål.
Anvendelse:
Perfekt til loftbelysning i gange, walkin closet, mindre køkken, værelser og mange andre steder, hvor et godt klar lys ønskes.
Der gives hele 5 års garanti på denne lampe.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 960 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Materiale | Metal |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 13,5W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Sort |
NIELSEN LIGHT er et stærkt varemærke med fokus på veldesignede produkter i god kvalitet til overraskende lave priser!
Vores dygtige og erfarne medarbejdere har siden 1995 spottet trends og nye tendenser indenfor belysning, og NIELSEN LIGHT udvikler ideer og nye lamper i eget navn, ligesom firmaet samarbejder med dygtige designere og producenter for at sikre, at forbrugeren får gode og spændende produkter at vælge imellem, når de skal handle belysning.