Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Robust bygget projektør med indbygget PIR sensor.
Projektøren passer perfekt til eksempelvis haven, indkørslen eller gårdspladsen.
Bag på projektøren sidder en indbygget samledåse, hvor ledning kobles til projektøren.
Sensoren kan indstilles til hvor længe lyset skal være tændt, fra 10 sekunder til 7 minutter.
Det er også muligt at indstille lysfølsomheden på sensoren, så den ikke er aktiv hele døgnet.
Oplev en kombination af høj ydeevne og fremragende belysning med denne 30W LED sensor projektør. Designet til både indendørs og udendørs brug, sikrer den optimale belysning for enhver arbejdsopgave.
Med en tilslutning til 230V forsyning, er denne arbejdslampe ideel til både private og professionelle set-ups. Det neutrale hvide lys (4000K) sikrer, at de belyste emner fremstår helt naturlige uden uønskede farvetoner.
Den har dimensioner på 143 x 60 x 177 mm og er designet til at kunne modstå selv hårde vejrforhold takket være dens IP65 klassificering. Dette gør den særdeles holdbar og velegnet til udendørs brug, da den tåler både vandstænk og regn.
Den indbyggede SAMSUNG LED chip garanterer en lysoplevelse af yderst høj kvalitet. Produktet kommer med 5 års producentgaranti, hvilket betyder, at du kan investere i din belysning med ro i sindet.
Vælg denne LED sensor projektør for at få en pålidelig lyskilde, der sikrer flot og ægte farvegengivelse og et stærkt, stabilt lys til dine mest krævende opgaver.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2340 lumens |
| Spredning | 100 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 60 mm. |
| Bredde | 143 mm. |
| Dybde | 177 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Projektør |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Product Information Document Fische | Se dokumentet |
| Brugervejledning | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


230V, IP67, 1300lm/m, Kan klippes for hver 10cm, op til 100m
IP65, arbejdslampe, Til maritim brug, coated aluminium + 316 rustfrit stål