Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Ny
Stilfuld og holdbar 12W havelampe i Cortenstål, der med sin højde på 50 cm er designet til at give en elegant og effektiv belysning langs havens stier, bede, terrasse m.m.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1000 lumens |
| Spredning | 60 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 500 mm. |
| Diameter | 80 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
40 cm, IP65 udendørs, inkl. lyskilde
40 cm, IP65 udendørs, inkl. lyskilde
45 cm, IP44 udendørs, E27 fatning, uden lyskilde
45 cm, IP44 udendørs, PIR sensor, E27 fatning, uden lyskilde
Sort, 50 cm, IP54, GU10 Fatning, uden lyskilde, 230V
70 cm, 12W, IP65 udendørs, inkl. lyskilde
80 cm, IP44 udendørs, E27 fatning, uden lyskilde
80 cm, IP44 udendørs, E27 fatning, uden lyskilde
Grå, rustfrit stål, E27, pullert, IP44 udendørs, PIR bevægelsessensor
Sort, 80 cm, IP54, GU10 Fatning, uden lyskilde, 230V
80 cm, IP44 udendørs, PIR sensor, E27 fatning, uden lyskilde
97,5cm, IP44 udendørs, klart glas, E27 fatning, uden lyskilde
100 cm, 12W, IP65 udendørs, inkl. lyskilde
110 cm, IP44 udendørs, PIR sensor, E27 fatning, uden lyskilde