Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
24373-0
Ny
Classic mat LED pære på 8,5W i 2700K med E27 fatning fra Danske Nielsen Light, som erstatter 70 Watt glødepære. Pæren er dæmpbar og Flicker Free, og så leveres den med en farvegengivelse på Ra90
Er designet som en gammeldags 70W glødepære, og har samme fysiske mål, look og flotte lys samt Udstrålings vinkel på 300° (360°) som de gamle glødepærer har. Pæren passer til alle E27 sokler (stor standard skrue fatning).
Et perfekt valg til væglamper, bordlamper, gulvlamper, sengelamper og loftlamper, og kan anvendes udendørs i lukket lampehus.
Pæren er dæmpbar med stort set alle typer LED lysdæmper.
Classic mat LED pære på 8,5W i 2700K med E27 fatning fra Danske Nielsen Light, som erstatter 70 Watt glødepære. Pæren er dæmpbar og Flicker Free, og så leveres den med en farvegengivelse på Ra90
Er designet som en gammeldags 70W glødepære, og har samme fysiske mål, look og flotte lys samt Udstrålings vinkel på 300° (360°) som de gamle glødepærer har. Pæren passer til alle E27 sokler (stor standard skrue fatning).
Et perfekt valg til væglamper, bordlamper, gulvlamper, sengelamper og loftlamper, og kan anvendes udendørs i lukket lampehus.
Pæren er dæmpbar med stort set alle typer LED lysdæmper.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 900 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 15.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E27 |
| Højde | 105 mm. |
| Materiale | Glas |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8,4W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
230V, IP67, 1000lm/m, Kan klippes for hver 10cm, op til 100m
10 meter, IP44, 230V, uden lyskilde