Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
23693-0
Ny
Pandella pro spejl væglampe i lysfarven 3000K er det perfekte valg til dit badeværelse eller som spejlbelysning i gangarealer
Leveres i længden af 400 mm.
Med sin høje IP-klasse på IP44 er Pandella velegnet til at hænge over spejlet i badeværelset, og tåler varme og fugt.
Armaturet yder hele 900 lumen på kun 7,4W forbrug.
Pandella pro spejl væglampe i lysfarven 3000K er det perfekte valg til dit badeværelse eller som spejlbelysning i gangarealer
Leveres i længden af 400 mm.
Med sin høje IP-klasse på IP44 er Pandella velegnet til at hænge over spejlet i badeværelset, og tåler varme og fugt.
Armaturet yder hele 900 lumen på kun 7,4W forbrug.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 900 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Materiale | Aluminium, Plastik |
| IP klassifikation | IP44 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 7,4W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Producent | EGLO Danmark |
| Farve på diode | Hvid (Almindelig Varm Hvid) |
| Fatningstype | LED MODUL |
| Tænd/Sluk cyklus | 15.000 gange |
| Farve | Krom, Opal |
Inkl. 6W RA97 GU10, mat hvid, IP44, godkendt i isolering
8.33A, IP20 indendørs, Med fjernbetjening, Flicker fri
24V DC, IP67, 240 LED/m, 5 års garanti