Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
2D kompaktrør til direkte udskiftning af eksisterende kompaktrør / sommerfugl rør.
2D fatning / GR10q.
4 pins.
Dette energieffektive 9W LED kompaktrør er det ideelle valg for dem, der ønsker at erstatte traditionelle 16W lysstofrør. Med en direkte tilslutning til 230V / Ballast forsyning er installationen enkel og praktisk.
Oplev stærk belysning med en lysstyrke på 840 lumens og en høj spredning på 160 grader, som sikrer en jævn og rigelig fordeling af lys i rummet. Den høje lyskvalitet, med en RA værdi på 80-85, skaber et naturligt lys, der præcist og smukt repræsenterer alle farver.
Dette produkt er designet med LED komponenter af den højeste kvalitet, som sikrer en imponerende levetid på op til 30.000 timer. Den kombinerede anvendelse af en professionel og driftssikker driver sammen med en effektiv køleløsning garanterer en lang og stabil ydelse.
Lyset har kompakte dimensioner på 140 x 35 x 140 mm, hvilket gør det velegnet til en bred vifte af anvendelser og installationer.
Uanset om det er hjemmebelysning eller brug i kommercielle indstillinger, byder dette LED kompaktrør på pålidelig ydeevne og et behageligt lysmiljø.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 840 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 35 mm. |
| Bredde | 140 mm. |
| Dybde | 140 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 9W |
| Erstat | 16W |
| Spænding | 230V / Ballast |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

