Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Flot 2G11 lysstofrør.
Røret skal forsynes direkte med 230V til de to yderste ben.
Materet glas sikrer god spredning af lyset, der samtidigt ikke blænder.
Dette 21W LED lysstofrør er designet til at give en effektiv og jævn belysning med en lysstyrke på 2700 lumens. Med en høj spredningsvinkel på 180 grader, sikres en jævn fordeling af lyset, der opfylder de fleste belysningsbehov. Ra værdien på 80-85 skaber et naturligt og levende lysmiljø, der gengiver farver flot og ægte.
Den varme, hvide kulør bidrager med en behagelig og afslappende atmosfære, perfekt til at skabe en hyggelig stemning i ethvert rum.
Lang levetid og pålidelig ydeevne:Med brugen af avanceret LED-teknologi, leverer dette lysstofrør en driftssikker ydeevne med op til 50.000 timers levetid. Den professionelle driver og effektive køling garanterer, at lysstyrken forbliver stabil med minimalt fald over tid.
Perfekt til såvel kommerciel som privat brug, dette LED lysstofrør sikrer en energibesparende løsning uden at gå på kompromis med lyskvaliteten.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2700 lumens |
| Spredning | 180 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | 2G11 |
| Højde | 535 mm. |
| Bredde | 29,5 mm. |
| Dybde | 42,7 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 21W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | 220-240V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Direkte montering