Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Ny
15W dæmpbar driver til LED indbygningspaneler
Gør LED panelerne dæmpbar via forkants/bagkantsdæmp, også kendt som Triac.
Driveren har soft-start, så lysstyrken justeres blidt når det tændes.
Kan justeres til en bred vifte af strømoutput, fra 100mA til 700mA, se tabel nedenfor.
| Current | Voltage | Watt |
| 100mA | 9-42V | 4,2W |
| 150mA | 9-42V | 6,3W |
| 200mA | 9-42V | 8,4W |
| 250mA | 9-42V | 10,5W |
| 300mA | 9-42V | 12,6W |
| 350mA | 9-42V | 14,7W |
| 400mA | 9-37V | 14,8W |
| 450mA | 9-33V | 14,85W |
| 500mA | 9-30V | 15W |
| 550mA | 9-27V | 14,85W |
| 600mA | 9-25V | 15W |
| 650mA | 9-23V | 14,9W |
| 700mA | 9-21V | 14,7W |
| Lyset | |
|---|---|
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 20,5 mm. |
| Bredde | 37 mm. |
| Dybde | 131 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 15W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC: 220-240v, 50Hz |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Datasheet | Se dokumentet |
Inkl. 6W RA97 GU10, mat hvid, IP44, godkendt i isolering
250W LED dæmper, kip-tryk/push dæmp, korrespondance, til indbygning
9-42V, Push dæmp og DALI, flicker free
25-40V, Triac fasedæmp, flicker free
1-10V signal interface, passer til vores 29W LED paneler
25-40V, Triac fasedæmp, flicker free
9-42V, 0/1-10V signal interface, flicker free
24-38V, Zigbee, Hue kompatibel, enkeltfarvet
Triac fasedæmp + push dim, passer til vores 29W+36W store LED paneler
0/1-10V signal interface, flicker free, bl.a. til store LED paneler
25-42V, 0-10v dæmp, flicker free
9-42V, Triac fasedæmp, flicker free
Triac fasedæmp, passer til vores 45W LED paneler
62mm høj, hurtig skrueløs samlesæt, hvid kant