Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Flot E14 LED pære, som kun virker til 24V DC.
Form: P45.
Oplev den energibesparende og holdbare belysning med denne E14 2W LED Krone pære, der er perfekt til dine daglige behov. Den erstatter traditionelle 20W pærer og sikrer markante energibesparelser uden at gå på kompromis med lyskvaliteten.
Pæren er designet til at blive tilsluttet til en 24V DC forsyning og tilbyder en lysstrøm på 220 lumens. Med en retningsbestemt spredning på 180 grader sikrer den optimal belysning i rummet, uanset hvor du placerer den.
Med det kompakte og stilrene design på 80 x Ø45 mm passer denne pære perfekt i de fleste almindelige armaturer med E14 lille fatning. Den er ideel til både hjemmet og arbejdspladsen, hvor et hyggeligt og stressfrit miljø ønskes.
LED teknologiens lang levetid og pålidelighed betyder, at du kan nyde konsistent og pålidelig belysning i mange år, mens du også reducerer vedligeholdelsesomkostningerne.
Skift til denne effektive LED-pære og oplev fordelene ved et lavt energiforbrug og en fantastisk lyskvalitet i dit hjem eller kontor.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 220 lumens |
| Spredning | 180 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 30.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Højde | 80 mm. |
| Diameter | 45 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Erstat | 20W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

