Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev den perfekte kombination af effektivitet og æstetik med denne E14 4W LED pære, designet til at levere stærkt og naturligt lys. Med sin kompakte G45 form og en lille E14 fatning, er den klar til at opgradere dit belysningsmiljø.
Med en høj lyskvalitet sikrer denne pære et naturligt lys, der fremhæver farverne på en ægte og levende måde. Den er ideel til både hjemmebrug og arbejdspladser, hvor lyset spiller en vigtig rolle i hverdagen.
Kulørvalg:Denne LED pære, med dimensioner på 78 x 45 mm, passer perfekt ind i forskellige lamper, og gør det let at opnå den ønskede belysning i ethvert rum. Dens kultrådsdesign kombinerer retroæstetik med moderne effektivitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 500 lumens |
| Spredning | 300 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Bredde | 78 mm. |
| Dybde | 45 mm. |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.

160 LED, memory funktion, IP44 udendørs, 230V
12V DC, Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø6,8 cm, børstet stål