Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres,hvis strippen skal anvendes på porøse ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
Husk transformator f.eks. denne.
Den 5m lange LED strip er en fremragende belysningsløsning til forskellige indendørs projekter, der kræver diskret og effektiv oplysning.
Ydeevne og EffektivitetVælg mellem tre forskellige kulører, der passer til dine behov:
Denne LED strip er den perfekte løsning, når du har brug for et alsidigt og effektivt lys med muligheder for personlig tilpasning. Uanset om det er til hjemmet eller arbejdspladsen, sikrer denne LED strip en høj kvalitet af lys, der opfylder de fleste behov.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 800 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Bredde | 3 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spændingsinterval | 24V |
| Energimærke | F (A-G) |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt