Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev den perfekte kombination af energieffektivitet og optimal belysning med denne G9 2W LED pære. Ideel til både hjemmet og kontormiljøet, hvor du kan nyde godt af det klare, behagelige lys og samtidig reducere dit energiforbrug.
Den høj spredningsvinkel på 360 grader sørger for, at rummet oplyses jævnt og uden skygger, mens den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 gør, at farverne fremstår naturligt og korrekt. Dette er især relevant i områder, hvor farvegengivelse er vigtig.
Den varme, hvide kulør på 3000K skaber en behagelig og afstressende atmosfære, hvilket gør denne pære ideel til opholdsrum, hvor en hyggelig stemning ønskes.
Med dimensionerne 48 x Ø16 mm er denne LED pære ekstremt kompakt, og passer perfekt i mindre armaturer, hvilket gør den til en fleksibel løsning til forskellige typer af belysningsbehov.
G9 2W LED pæren er således det ideelle valg for dem, der ønsker innovative og bæredygtige belysningsløsninger uden at gå på kompromis med lyskvaliteten eller æstetikken. Oplev en lysoplevelse, der er både økonomisk og miljøvenlig.Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 200 lumens |
| Spredning | 360 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | G9 |
| Højde | 48 mm. |
| Diameter | 16 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.

