Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)

Ny
Smart praktisk møbelspot i børstet stål.
Tilsluttes 12V DC.
2 meter ledning medfølger.
Tændes og slukkes let ved at trykke på lampen.
Super nem at forbinde til LEDlife Unni68 dæmpbar driver.
Dejlig belysning i hjemmet bliver nemt med denne 2,2W LED RecoTouch møbelspot. Designet til elegant indbygning i dine møbler, tilbyder den både effektivitet og æstetik. Perfekt til steder hvor både udseende og funktionalitet betyder alt.
Premium materialevalg, såsom børstet stål, giver et moderne og stilrent udtryk, der komplementerer ethvert interiør. RecoTouch møbelspot er udstyret med touch-funktion, hvilket gør betjeningen mere intuitiv og brugervenlig.
Perfekt til dem, der søger kvalitet og holdbarhed, RecoTouch møbelspot bringer både lys og klasse til dit hjem.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 165 lumens |
| Spredning | 80 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 14 mm. |
| Diameter | 68 mm. |
| Hulstørrelse | 60 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2,2W |
| Erstat | 25W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Børstet stål |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Til Sono og Reco møbelspot, maks. 6 spot
12V DC, Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø6,8 cm, børstet stål
12V DC, Mål: Ø6 cm, Påbygning, Skabsbelysning, børstet stål
Til Sono og Reco møbelspot, maks. 10 spot
til Type Q, X-2 og 230V COB LED strips og alle IP68 LED strips
12V DC, Ingen klippeafstand
12V DC, Ingen klippeafstand
12V DC, Lilla/Pink, Ingen klippeafstand
12V DC, Ingen klippeafstand
24V DC, Ingen klippeafstand
Til Sono og Reco møbelspot, Hue kompatibel, RF, maks. 4 spot, inkl. fjernbetjening
Til Sono og Reco møbelspot, Tuya/Smart Life, RF, maks. 4 spot, inkl. fjernbetjening
Til Sono og Reco møbelspot, RF, maks. 4 spot, inkl. fjernbetjening