Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Skab en hyggelig og funktionel belysning med LEDlife Sono60s møbelspot til påbygning. Sono60s møbelspot har indbygget bevægelsessensor, så lyset automatisk tænder når du åbner skabet. Det praktiske spot er nem at installere og tilsluttes let 12V DC. 2 meter lang ledning med dupont stik medfølger.
Forbind op til 6 Sono60s møbelspots med LEDlife møbelspot strømforsyning 18W.
Eller forbind op til 10 Sono60s møbelspots til Snappy 30W dæmpbar strømforsyning for en dæmpbar effekt!
Kompatible med LEDlife Dupont fordeler
Opgrader din belysning med dette stilfulde møbelspot i børstet stål, der kombinerer moderne design med energieffektivitet.
Perfect til brug i indendørs områder, hvor vandmodstand ikke er et krav. Dette møbelspot er designet til at skabe en varm og indbydende stemning i ethvert rum. Den integrerede sensor i dette påbygningsspot muliggør automatisering af belysningen. Med kombinationen af høj kvalitet LED og professionel kølingsteknologi, sørger du for en langvarig og stabil belysning!
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 165 lumens |
| Spredning | 80 grader |
| RA | >= 82 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 8 mm. |
| Diameter | 60 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP21 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 2W |
| Erstat | 20W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | G (A-G) |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


12V DC, Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø6,8 cm, børstet stål
12V DC, Ingen klippeafstand
12V DC, Ingen klippeafstand
12V DC, Lilla/Pink, Ingen klippeafstand
12V DC, Ingen klippeafstand
24V DC, Ingen klippeafstand
Til Sono og Reco møbelspot, Hue kompatibel, RF, maks. 4 spot, inkl. fjernbetjening
Til Sono og Reco møbelspot, Tuya/Smart Life, RF, maks. 4 spot, inkl. fjernbetjening
Til Sono og Reco møbelspot, RF, maks. 4 spot, inkl. fjernbetjening