Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Prisvenlig samlet løsning til større praktiske rum - pakken indeholder:
6 stk. 150 cm LED armatur
Til dig der vil have effektiv belysning uden at købe armaturerne enkeltvis. Et oplagt valg til rum, hvor der skal være godt lys over flere meter - uden store og klodsede lamper.
V-Tac 40W komplet LED armatur er et kvalitetsprodukt med en imponerende effekt på 40W. Det tilsluttes nemt til en 230V forsyning, og lyser med en styrke på 4800 lumens og en spredning på 120 grader. Dette sikrer en jævn fordeling af lyset, som er af høj kvalitet med en RA værdi på 80-85. Denne værdi sikrer et naturligt lys, der viser alle farver flot og ægte. Lyskvaliteten er tilstrækkelig til langt de flestes behov.
V-Tac 40W komplet LED armatur bruger Samsung LED chip og kommer med en 5 års producentgaranti. Det er flicker free / flimmer fri lys, som er velegnet til dyr og personer, der er følsomme over for flicker, samt til brug i forbindelse med foto/video optagelser. Med LED af den højeste kvalitet, kan man forvente en lang og sikker drift på op til 30.000 timer, med minimalt fald i lysstyrke. Kombineret med en professionel og driftssikker driver og god køling, kan der forventes en lang levetid for hele produktet.
Produktet kommer i tre forskellige kulører: Varm hvid (3000K), Neutral hvid (4000K) og Kold hvid (6400K). Varm kulør giver en behagelig og afstressende atmosfære, hvor man kan nyde det varme lys, der skaber en hyggelig stemning. Neutral kulør giver det perfekte og effektive arbejdsmiljø. Lyset er uden blå eller gule toner, så belyste emner fremstår helt naturlige. Kold hvid giver et koldt lys med tydelig blåligt skær, og bruges sjældent i Skandinavien, men er populær til malerkabiner, akvarier og speciel dekoration.
V-Tac 40W komplet LED armatur har dimensioner på 1200 x 24 x 74 mm og er IP20 certificeret, hvilket betyder, at det ikke er modstandsdygtigt over for vand. Det kommer med en integreret lyskilde, der er let at installere og bruge. Med dette produkt får man en pålidelig og holdbar belysningsløsning, der passer til mange forskellige formål.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. |
| 25 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 100 m2 | 4 stk. | 7 stk. | 10 stk. | 16 stk. |
| 500 m2 | 16 stk. | 31 stk. | 47 stk. | 77 stk. |
| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 2 stk. | 3 stk. |
| 25 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. | 7 stk. |
| 100 m2 | 5 stk. | 9 stk. | 14 stk. | 23 stk. |
| 500 m2 | 23 stk. | 45 stk. | 67 stk. | 112 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 6000 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 24 mm. |
| Bredde | 1500 mm. |
| Dybde | 75 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 50W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Antal Leder 230V | 2 |
| Indgang 230V | Fast afisoleret ledning |
| Gennemfortrådet | Nej |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


IP65, RA90
IP65, HiCRI, RA90