Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)

Ny
Smarte små moduler med varm hvidt lys.
Perfekt som indirekte effektlys til bl.a. skilte, potteplanter, rumdelere osv.
Den kompakte størrelse gør, at kun fantasien sætter grænser.
3 LED'er pr. modul
Leveres op til 20 stk færdige moduler med ledning imellem.
Husk at tilkøbe transformator.
Fås i farverne: Varm hvid, kold hvid, rød, pink, blå, grøn, gul
.
Prisen er for ét modul.
Minimum 10 stk.
Dette vandtætte varm hvid LED modul er ideel til skilte og specialløsninger, hvor kvalitet og holdbarhed er afgørende. Med en effekt på 1,1W pr. stk og mulighed for tilslutning til en 12V DC forsyning, tilbyder denne LED strip en solid og pålidelig belysning. Produktet har en dæmpbar funktion, så du kan justere lysintensiteten efter behov.
Med en lysstyrke på 115 lumens/meter og en spredning på 170 grader, sikrer dette LED modul en jævn og effektiv lysdistribution. Den varme hvide farve på 2800K skaber en behagelig og afstressende atmosfære, perfekt til at skabe en hyggelig stemning.
Modulets dimensioner er 12 x 10 x 66 mm, hvilket gør det kompakt og nemt at integrere i forskellige opsætninger. Det har en IP66 klassificering, hvilket betyder, at det er vandtæt og ideelt til udendørs anvendelse, selvom det ikke bør ligge under vand i længere tid.
Dette LED modul er en fremragende løsning for alle, der søger en pålidelig, energieffektiv og nemt integrerbar lyskilde til deres projekter. Oplev den balance af varme og effektivitet, der bringer lys til dine kreative idéer.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 2800K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 115 lumens |
| Spredning | 170 grader |
| RA | >= 60 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 10 mm. |
| Bredde | 12 mm. |
| Dybde | 66 mm. |
| IP klassifikation | IP66 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1,1W |
| Spænding | 12V DC |
| Spændingsinterval | 12V |
| Energimærke | F (A-G) |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


8mm, passer til IP20 strips
IP68 vandtæt, Sort, Til samling af ledninger, 3-ledet
12V DC, IP66, Vandtæt kold hvid, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt grøn, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt gul, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP65, Perfekt til skilte og specialløsninger