Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Lækkert, vandtæt og energieffektivt LED armatur fra V-Tac.
Armaturet har forskruning til kabelindføring i begge ender, for nem seriekobling.
Max 8 armaturer i serie.
Passer perfekt til garagen, værkstedet, sportshallen eller lign.
Monteringsclips, skruer og endeprop medfølger.
Fås også 120cm og 150cm udgaver.
Dette alsidige LED armatur er designet til at opfylde dine belysningsbehov med effekt på 18W og en lysstyrke på 1900 lumens. Perfekt til både indendørs og udendørs brug takket være sin IP65-klassificering, der sikrer, at det kan tåle vandstænk og regn.
Vælg imellem to kulører for at skabe den ønskede atmosfære:
Med integreret LED-teknologi kan du forvente langvarig ydeevne og energieffektivitet. Dette armatur er ikke kun en fremragende lysløsning, men også økonomisk, med mulighed for reduceret elforbrug sammenlignet med traditionelle belysningsløsninger.
Uanset om du har brug for belysning til et hjem, et lager eller en professionel arbejdsstation, tilbyder dette LED armatur alsidighed og pålidelighed, der opfylder enhver belysningsopgave. Med sin robuste opbygning og stilrene design vil det tilføje både funktionalitet og æstetisk appel til ethvert rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. |
| 25 m2 | 3 stk. | 5 stk. | 8 stk. | 12 stk. |
| 100 m2 | 8 stk. | 16 stk. | 24 stk. | 39 stk. |
| 500 m2 | 39 stk. | 78 stk. | 117 stk. | 195 stk. |
| Opbevaringsrum (100 lux) | Garage (min 200 lux) | Industrielt arbejde (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. | 7 stk. |
| 25 m2 | 4 stk. | 7 stk. | 11 stk. | 18 stk. |
| 100 m2 | 12 stk. | 23 stk. | 34 stk. | 57 stk. |
| 500 m2 | 57 stk. | 113 stk. | 169 stk. | 281 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1900 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| Forventet levetid L80 | 25.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 600 mm. |
| Bredde | 59 mm. |
| Dybde | 47 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 18W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V,50/60Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Armatur med LED |
| Antal Leder 230V | 2 |
| Indgang 230V | Indgang 230V |
| Max Watt Serie 230V | 360 |
| Gennemfortrådet | Ja |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


12V DC, IP65, Perfekt til skilte og specialløsninger