Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Flot LED loftslampe med hvid kant.
Monteres nemt på loftet - bare skrue bagpladen fast og efterfølgende skyde lampen fast.
Bemærk venligst at der skal laves hul i rammen, hvis ledningen ønskes ført ud til siden.
Oplev den optimale belysning med vores 24W LED loftslampe. Med en kompakt diameter på 29 cm og en højde på kun 3,8 cm, passer denne lampe perfekt ind i ethvert moderne hjem.
Med en imponerende lysstyrke på 2650 lumens og en bred spredningsvinkel på 120 grader, sikrer denne lampe en jævn og effektiv lysfordeling i rummet. Oplev den høje lyskvalitet med en RA-værdi på 80-85, som garanterer et naturligt lys og en realistisk farvegengivelse.
LED loftslampen udsender et neutralt hvidt lys (4000K), der er fri for blå eller gule toner. Denne farvetemperatur er ideel til at skabe et produktivt arbejdsmiljø, hvor objekter fremstår klart og naturligt.
Lampens enkle design med hvid kant sikrer en stilren integration i både private og professionelle omgivelser. Med denne LED loftslampe får du både effektivitet og æstetik i din belysning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Neutral hvid |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2650 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Dybde | 38 mm. |
| Diameter | Ø29 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 24W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:85-265V,50/60Hz |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Lampe farve | Hvid |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.

12V-24V, Hul: Ø9,5 cm, Mål: Ø11,5 cm, Hvid kant
230V, IP67, 288 LED/m, kan klippes for hver 10cm, op til 50m