Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Robust bygget projektør med indbygget PIR sensor.
Projektøren passer perfekt til eksempelvis haven, indkørslen eller gårdspladsen.
Bag på projektøren sidder en indbygget samledåse, hvor ledning kobles til projektøren.
Sensoren kan indstilles til hvor længe lyset skal være tændt, fra 10 sekunder til 7 minutter.
Det er også muligt at indstille lysfølsomheden på sensoren, så den ikke er aktiv hele døgnet.
Oplev optimal belysning med denne avancerede LED projektør, der kombinerer effektivitet og langtidsholdbarhed takket være den indbyggede Samsung LED chip og de præcise tekniske specifikationer. Med en effekt på 20W og tilslutning til en 230V forsyning, sikrer denne projektør en imponerende lysstyrke på 1510 lumens med en bred spredning på 100 grader, hvilket giver en jævn fordeling af lyset, der passer til de fleste belysningsbehov.
Projektøren har en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85, hvilket sikrer et naturligt lys, der smukt viser alle farver. Vælg mellem to kulører: Varm hvid (3000K) for en behagelig og afstressende atmosfære eller Neutral hvid (4000K) for et klart og produktivt arbejdsmiljø.
Med en IP65-klassificering er projektøren ideel til udendørs brug, da den kan modstå både vandstænk og regn. De kompakte dimensioner på 128 x 60 x 157 mm gør den nem at installere i forskellige miljøer.
Dette er det perfekte valg for dem, der ønsker en pålidelig og energieffektiv belysningsløsning med høj kvalitet til både funktionelle og æstetiske formål.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1510 lumens |
| Spredning | 100 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 60 mm. |
| Bredde | 128 mm. |
| Dybde | 157 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 20W |
| Spænding | 230V |
| Spændingsinterval | AC:220-240V, 50Hz |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Guide type | Projektør |
| Dokumentation | |
|---|---|
| Product Information Document Fische | Se dokumentet |
| Brugervejledning | Se dokumentet |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


IP65, arbejdslampe, Til maritim brug, coated aluminium + 316 rustfrit stål