Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
RGB+WW COB LED strip 24V.
COB LED uden synlig afstand mellem LED dioderne. Dette får lyset til at fremstå som en uafbrudt streng.
Kan klippes for hver 3 cm.
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres, hvis strippen skal anvendes på porøse ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
Oplev en fantastisk belysningseffekt med vores 5m COB-LED strip, der kombinerer RGB og varm hvid for at skabe en unik atmosfære i ethvert rum. Denne LED strip er designet til dem, der ikke vil gå på kompromis med kvaliteten og ønsker et produkt, der leverer en høj lysstyrke og fremragende farvegengivelse.
Med hele 840 LED'er pr. meter sikrer denne strip en yderst tæt og lysstærk belysning, der er ideel til både dekorative og funktionelle formål. Perfekt til hjemmet, kontoret eller butikker, hvor høj kvalitet og funktionalitet går hånd i hånd.
Bemærk, at denne LED strip kræver en korrekt installation med passende strømforsyning og kan integreres i dit belysningssystem for at opnå maksimal funktionalitet og levetid. Vælg vores 5m 24W/m RGB+WW COB-LED strip, hvis du ønsker et premium lysprodukt, der opfylder dine behov for både kvalitet og æstetik.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | RGB + Varm Hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 1700 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 90 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Bredde | 12 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 24W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | G (A-G) |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


24V DC, IP20, 784 LED pr. meter, COB LED
24V DC, IP65, 72 LED pr. m, Kan deles hver 10cm
24V DC, IP65, Kan deles for hver 10cm, 72 LED pr. meter
24V DC, IP20