Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Opgrader belysningen med denne 30W 3-fasede dæmpbare skinnespot, som giver en optimal belysningsoplevelse til både hjemmet og arbejdspladsen. Designet i en elegant hvid farve, passer denne skinnespot perfekt til moderne interiører.
Spottet tilsluttes direkte til 230V forsyning og har en fantastisk lysstrøm på 5250 lumen. Med en effektivitet på 175 lm/W, opnår du en lysstærk løsning, der samtidig er energibesparende.
Vælg mellem to lysfarver for at opfylde dine specifikke behov:
Ydermere har skinnespottet kompakte dimensioner på 100 x Ø98 mm, hvilket gør det nemt at integrere i forskellige typer skinnesystemer. Med den integrerede lyskilde får du desuden en langvarig og vedligeholdelsesfri løsning.
Denne skinnespot er en ideel løsning for dem, der ønsker en effektiv og stilfuld belysning med høj lyskvalitet.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 5250 lumens |
| Spredning | 38 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 100 mm. |
| Diameter | 98 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | B (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Farve | Hvid |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


155lm/W, 120 graders justerbar spredning, Sort
Justerbar lysstyrke, Hvid, Inkl. bikubegitter
Hvid, Passer til V-Tac skinner/Global, Uden lyskilde
Sort, AR111 GU10 3-faset skinne, IP20, uden lyskilde
Flicker free, 125lm/w, 3-faset
170 lm/W, 115 cm, Sort, Til kontor og butik