Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Der medfølger extern driver, der monteres i lampen.
Passer i armatur til de tyndere T5 rør, med G5 fatning.
Dette LED-rør med en ekstern driver er ideel til dem, der søger en pålidelig og langtidsholdbar lyskilde. Med en effekt på 5W erstatter den traditionelle 8W rør, hvilket giver energi- og omkostningsbesparelser.
LED-røret er designet til at yde i op til 50.000 timer, så du kan nyde langvarigt og stabilt lys. Denne holdbarhed opnås gennem brugen af komponenter af højeste kvalitet samt en professionel og stabil driver. God køling sikrer endvidere produktets lange levetid.
Med en slank formfaktor på 212 x Ø17 mm, passer dette LED-rør perfekt ind i en række forskellige armaturer uden at gå på kompromis med stil eller funktionalitet.
Designet med fokus på enkel og problemfri installation, er dette LED-rør det perfekte valg for både private og professionelle miljøer, der vil have pålideligt lys af høj kvalitet. Vælg dette produkt for at opleve fordelene ved moderne LED-belysning, der er både energieffektiv og visuelt tiltalende.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4200K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 675 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 212 mm. |
| Diameter | 17 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 5W |
| Erstat | 8W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | D (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


175lm/W, 60 graders spredning, Small spredning
175lm/W, Small spredning, 60 graders spredning
Erstatter 35W HE rør
Erstatter 80W HO rør