Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Passer i armatur til de tyndere T5 rør, med G5 fatning.
Energieffektivt T5 lysstofrør på 114,9 cm.
Hele 200 lumen/W.
Med matteret cover og roterbar fatning, så det er muligt at justere lyset.
Forkoblingen i armaturet skal pilles fra, så røret får direkte 230V.
Indbygget switch til at indstille røret til 10W 2000lm eller 15W 3000lm.
Dette T5-115 LED rør er designet til at levere effektiv belysning med en effekt på 15W. Med tilslutning direkte til en 230V forsyning, sikrer det en enkel og problemfri installation i dit belysningssystem.
Med en imponerende lysstyrke på 3000 lumens og en bred spredning på 140 grader, garanterer dette LED rør en jævn fordeling af lyset, der dækker ethvert rum optimalt. Den høje lyskvalitet med en RA værdi på 80-85 sikrer et naturligt lys, der troværdigt fremhæver alle farver.
Det flicker free lys er ideelt for både dyr og mennesker, som er følsomme over for flimren, og velegnet til foto- og videooptagelser, hvor stabil belysning er essentiel.
Med dimensionerne 1149 x Ø22 mm, passer dette LED rør perfekt i en bred vifte af belysningsarmaturer. Desuden får du en 5 års producentgaranti, der sikrer langvarig brug og tryghed ved din investering.
Vælg dette højtydende LED rør for at opnå maksimal energieffektivitet og kvalitetsbelysning i dine omgivelser.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 5000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 3000 lumens |
| Spredning | 140 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 100.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Bredde | 1149 mm. |
| Diameter | 22 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 15W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | B (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


175lm/W, 60 graders spredning, Small spredning
175lm/W, Small spredning, 60 graders spredning
Erstatter 35W HE rør
Erstatter 80W HO rør