Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
| Faktisk forbrug: | 15W |
| Input: | 180-265V |
| LED fordeling: | Hvide:5 : Røde:1 |
| Bølgelængde: | Full Spectrum |
| Dimension: | Ø25mm x 600mm |
| Arbejds omgivelser: | -10 til 40°C |
| Lys spredning: | 130° |
| Effektivitet | 2.3 μmol/J |
| PAR (center værdi): | 259 ppfd 10 cm, 86 ppdf 25cm. |
| Levetid: | 50.000 timer |


Med en effekt på 15W er dette vækstarmatur det ideelle valg for dem, der ønsker at fremme plantevækst med høj effektivitet. Designet til at tilsluttes direkte til 230V forsyning, kombinerer produktet styrke med enkelhed.
Armaturet leverer en lysstyrke på 1700 lumens og tilbyder en omfattende lysudbredelse på 130 grader, hvilket sikrer en jævn fordeling af lys over et større areal. Den ekstra høje lyskvalitet med en RA værdi på 90-95 gør det muligt at belyse dine planter med et lys, der er både levende og naturligt, og som viser farverne på deres smukkeste vis.
LEDlife Max-Grow 2.0 er udstyret med den nyeste teknologi inden for LED-belysning, kombineret med en professionel og driftssikker driver. Den gode køleevne garanterer ikke kun længere levetid, men også minimal reduktion i lysstyrke over tid. Dette gør armaturet til et pålideligt valg for både entusiastiske havedyrkere og professionelle landbrug.
Med sin højtydende lyskvalitet og robuste konstruktion er dette vækstarmatur et uundværligt værktøj for alle, der ønsker at optimere deres plantevækst med en energieffektiv og miljøvenlig løsning.
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 1700 lumens |
| Spredning | 130 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 25 mm. |
| Bredde | 600 mm. |
| Dybde | 25 mm. |
| Materiale | Aluminium+PC |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -10 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 15W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data |
|---|

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Passer til LEDlife Pro-Grow 2.0 og Max-Grow 2.0, IP65
Passer til LEDlife Philips LED vækstarmatur, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, justerbar lysstyrke, flicker free, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, justerbar lysstyrke
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, indbygget blæser, IP44
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, justerbar lysstyrke, IP65
Kraftig fuld spektrum vækstlampe, uden blæser, indbygget dæmper
Komplet med stik, 230V, IP67, 180 LED, 10W pr. meter
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
Passer til LEDlife Pro-Grow 2.0 samt Max-Grow 2.0, IP65
Med afbryder og stik, passer til LEDlife Easy-Grow
Passer til LEDlife Philips LED vækstarmatur, IP65
Passer til LEDlife Philips LED vækstarmatur, IP65