Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
| Faktisk forbrug: | 30W |
| Input: | 180-265V |
| LED fordeling: | Hvide:5 : Røde:1 |
| Bølgelængde: | Full Spectrum |
| Dimension: | Ø25mm x 1200mm |
| Arbejds omgivelser: | -10 til 40°C |
| Lys spredning: | 130° |
| Effektivitet | 2.3 μmol/J |
| PAR (center værdi): | 259 ppfd 10 cm, 86 ppdf 25cm. |
| Levetid: | 50.000 timer |


LEDlife Max-Grow 2.0 er et effektivt og holdbart vækstarmatur designet specifikt til både professionelle og hobbygartnere, der ønsker at optimere plantevækst. Med en effekt på 30W og tilslutning til en 230V forsyning, er dette armatur en ideel løsning til at sikre sunde og robuste planter.
Dette vækstarmatur leverer en imponerende lysstyrke på 3300 lumens med en stor spredningsvinkel på 130 grader. Dette sikrer en jævn fordeling af lyset, der når ud til alle blade og maksimere plantens potentiale.
Med sit fulde spektrum lys, er LEDlife Max-Grow 2.0 ideel til krævende opgaver, da det fremhæver farver og strukturer på en naturlig måde. Uanset om det er en vinterhave eller et drivhus, vil dette vækstarmatur levere det nødvendige lys for optimal fotosyntese.
Investér i LEDlife Max-Grow 2.0 for at opnå fremragende resultater i enhver vækstzone, og nyd godt af et produkt, der er bygget til at holde i mange år frem.
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 3300 lumens |
| Spredning | 130 grader |
| RA | >= 95 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 25 mm. |
| Bredde | 1200 mm. |
| Dybde | 25 mm. |
| Materiale | Aluminium+PC |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -10 / +40 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data |
|---|

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Med kontakt og stik, passer til V-Tac kompakt armaturer
Passer til LEDlife Pro-Grow 2.0 og Max-Grow 2.0, IP65
Inkl. endeprop, til 230V (Type X-2), memory funktion, maks. 80 m
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, justerbar lysstyrke, flicker free, IP65
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, justerbar lysstyrke
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, indbygget blæser, IP44
Inkl. ophæng, fuldt spektrum, uden blæser, justerbar lysstyrke, IP65
Kraftig fuld spektrum vækstlampe, uden blæser, indbygget dæmper
Komplet med stik, 230V, IP67, 180 LED, 10W pr. meter
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
24V DC, IP65, 3:1 rød/blå fordeling, med stik
Passer til LEDlife Pro-Grow 2.0 samt Max-Grow 2.0, IP65
Med afbryder og stik, passer til LEDlife Easy-Grow
Passer til LEDlife Philips LED vækstarmatur, IP65
Passer til LEDlife Philips LED vækstarmatur, IP65