Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
23409-0
Ny
Fuldmåne Seattle med sensor er en alsidig LED væglampe/loftlampe, der med sine mange funktioner egner sig til brug de feste steder, både inde og ude. Lampens mange funktioner kan let indstilles med en række dip-switches. Man har mulighed for justere rækkeviden for microbølge sensoren, ligesom lampen kan indstilles til at tænde når det bliver mørkt.
Lampen kan tænde på tryghedsniveau ved mørkets frembrud og først give 100% belysningsstyrke ved registeret bevægelse. Denne lampe er ideel, hvor man vil opnå maximal besparelse uden at gå på kompromis med sikkerhed og tryghed - overholder alle Danske normer indenfor på belysning, da den leveres med en UGR der er under 19%
Der gives 5 års fuld fabriksgaranti samt 5 års korrosionsgaranti.
Fuldmåne Seattle med sensor er en alsidig LED væglampe/loftlampe, der med sine mange funktioner egner sig til brug de feste steder, både inde og ude. Lampens mange funktioner kan let indstilles med en række dip-switches. Man har mulighed for justere rækkeviden for microbølge sensoren, ligesom lampen kan indstilles til at tænde når det bliver mørkt.
Lampen kan tænde på tryghedsniveau ved mørkets frembrud og først give 100% belysningsstyrke ved registeret bevægelse. Denne lampe er ideel, hvor man vil opnå maximal besparelse uden at gå på kompromis med sikkerhed og tryghed - overholder alle Danske normer indenfor på belysning, da den leveres med en UGR der er under 19%
Der gives 5 års fuld fabriksgaranti samt 5 års korrosionsgaranti.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 1050 lumens |
| Spredning | 160 grader |
| RA | >= 85 |
| Forventet levetid L80 | 40.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP65 |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 13W |
| Erstat | 70W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Grå |
| Videresløjfning | Ja |
Til 1x150cm LED rør, IP65 vandtæt