6W med GU10 fatning.
Lysstyrke på 445 lumens og en høj spredning på 110 grader, der sikrer en jævn fordeling af lyset.
Høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85. Det sikrer et naturligt lys, der flot og ægte viser alle farver. Lyskvaliteten er tilstrækkelig til langt de flestes behov.
Kulør på lyset
Findes i: Neutral hvid (4000K).
Neutral kulør - Giver det perfekte og effektive arbejdsmiljø. Lyset er uden blå eller gule toner i lyset, så belyste emner fremstår helt naturlige.
Dimensioner: 55 x 50 mm.
IP20 - Ikke modstandsdygtig over for vand.
Med integreret lyskilde.
| Lyset |
|---|
| Kulør | Neutral hvid |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Lysstyrke | 445 lumens |
| Spredning | 110 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner |
|---|
| Fatning | GU10 |
| Bredde | 55 mm. |
| Dybde | 50 mm. |
| Materiale | Plastik |
| IP klassifikation | IP20 |
| Temperatur | -20 / +45 °C |
| Effekt & spænding |
|---|
| Forbrug | 6W |

V-Tac - garant for kvalitet
V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.
Samsung partner
V-Tac indgik i starten af 2018 et samarbejde/partnerskab med Samsung. Aftalen sikrer at V-Tac er blandt de bedste når det gælder sikkerhed, kvalitet og pålidelighed på LED produkter der sælges direkte til forbrugerne.
Samsung leverer LED-chips og komponenter til V-Tac Pro-serien.
5 års producent garanti
Serien af V-Tac produkter med Samsung LED chip har en ekstra høj energieffektivitet - V-Tac har stor tiltro til denne serie. Som et bevis på deres tillid til produktserien, tilbyder de op til 5 års producentgaranti på deres produkter med Samsung LED-chips.