Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev alsidig belysning med vores 5m 6W/m Neon Flex LED, der kombinerer stil og funktionalitet. Perfekt egnet til både indendørs og udendørs brug, er denne LED-strip det ideelle valg for dem, der ønsker fleksibel og holdbar belysning.
Med en lysstyrke på 500 lumens/meter og en bred spredning på 120 grader, får du en jævn og behagelig lysfordeling. Tilsluttes til en 12V DC forsyning og kan nemt dæmpes for at skabe den rette atmosfære.
Uanset om du opgraderer belysningen i dit hjem eller på arbejdspladsen, tilbyder denne smalle og fleksible LED-strip en stilfuld og robust løsning. Tilføj et strejf af elegance og funktionalitet til enhver indretning med vores Neon Flex LED.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 500 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 11 mm. |
| Bredde | 5,5 mm. |
| Materiale | Silicon |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 6W |
| Spænding | 12V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


12V DC, IP68, Til campingvogn, autocamper, markise, 120 LED pr. meter
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt kold hvid, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt gul, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt grøn, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP65, Perfekt til skilte og specialløsninger