Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Pæren er en 1W LED kronepære med E14 lille fatning.
Den er forsynet med 230V og har en lysstyrke på 90 lumens, der sikrer en jævn fordeling af lyset over et 270 graders spredningsområde.
Pæren har en høj lyskvalitet med en RA værdi på 80-85, som giver et naturligt lys, der præcist gengiver alle farver.
Den er fremstillet i en varm hvid farve, der giver en afstressende og behagelig atmosfære, hvor man kan nyde det varme lys, der skaber en hyggelig stemning.
Målene på pæren er 79 x Ø45 mm.
Giv dine rum en effektiv og stilfuld belysning med denne LED kronepære, som kombinerer økonomisk energiforbrug med avanceret teknologi.
Uanset om du ønsker at tilføje en varm glød til din stue eller et klart lys til dit arbejdsområde, tilbyder denne kronepære en fleksibel og pålidelig løsning, der matcher dine behov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 90 lumens |
| Spredning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Højde | 79 mm. |
| Diameter | 45 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
