Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev en enestående belysningsløsning med vores 1W kertepære designet til en E14 lille fatning. Denne pære er perfekt til dem, der ønsker både skønhed og funktionalitet i deres hjem eller arbejdsplads.
Vælg mellem to forskellige lysfarver, hver designet til at skabe den perfekte stemning:
Pæren måler 99 x Ø35 mm, hvilket sikrer en diskret og elegant installation i enhver lampe. Dens klare glas og kultrådsdesign tilføjer en klassisk elegance, der komplementerer både traditionelle og moderne indretninger.
Vælg denne LED kertepære for at få holdbar, energieffektiv og æstetisk belysning, der passer til alle behov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2700K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 110 lumens |
| Spredning | 270 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 17.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | E14 |
| Højde | 99 mm. |
| Diameter | 35 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 1W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

Spectrum har en kæmpe viden og "know how" omkring produktion og udvikling af kvalitets belysning. Med over 30års erfaring er de garant for at leverer pålidlige LED produkter som hele tiden følger den teknologiske udvikling.
Spectrum udvikler konstant sine produktserier, og er en af de førende virksomheder inden for belysningsbranchen. Inden for LED lyskilder og LED-armaturer er de førende i Polen, og Spectrum mærket velkendt og anerkendt på markedet. De har eget laboratorium, hvor de udfører forskning, tester og leverer de højeste tekniske parametre for produkterne.
Dette kan lade sig gøre fordi at Spectrum:
- Har eget laboratorium.
- Har egen designafdeling.
Spectrum Smart
Spectrum fokus er altid på de nyeste teknologier. Spectrum Smart er deres bud på en Smart-Home løsning. Spectrum Smart-applikationen giver dig mulighed for at styre belysningen, fra hvor som helst. Deres Smart Home produkter fås i alt fra loftslamper, store LED paneler, indbygningspaneler og pærer.
