Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Ny
Enkeltfarvet hvid COB LED strip IP65 med 280 LED'er per meter.
COB LED uden synlig afstand mellem LED dioderne. Dette får lyset til at fremstå som en uafbrudt streng.
Kan klippes for hver ca. 5 cm.
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres, hvis strippen skal anvendes på porøse, ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
Oplev fordelene ved den imponerende 10W/meter LED Strip, der er designet til at give en alsidig og effektiv belysningsløsning. Denne LED-strip er perfekt til både indendørs og udendørs brug med dens IP65-certificering, som sikrer modstandsdygtighed overfor vandstænk og regn.
Denne COB LED-strip er ikke blot en kraftfuld løsning; dens dimensioner på 10 x 7 mm gør den også diskret og nem at installere på trange eller synlige steder, hvor den kan passe ind i ethvert design eller dekoration. Oplev et levende og naturligt lys med en høj RA-værdi, der fremhæver alle farver på en flot og sprudlende måde.
Med denne LED-strip kan du skabe den perfekte belysning til ethvert miljø, uanset om det er til hyggestunder i hjemmet eller som funktionel belysning i krævende situationer. Dens fleksibilitet og holdbarhed gør den til et ideelt valg for både personlig og professionel brug.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 700 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 90 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 7 mm. |
| Bredde | 10 mm. |
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
USB, Bluetooth app, fjernbetjening, inkl. montage, 7x15 neonflex
Med kontakt og stik, passer til V-Tac kompakt armaturer
24V DC, IP20, COB LED, Uden spændingsfald, 480 LED pr. meter
24V DC, IP20, Til 120 cm profil, 608 LED pr. meter, 5mm bred
24V DC, IP20, 608 LED pr. meter, 5mm bred, Til 2x120 cm profil
24V DC, IP20, 480 LED pr. meter, Til 120cm profil
Uden spændingsfald, 10,5W/m, IP20, 312 LED pr. meter, 24V, COB LED, RA95
24V DC, IP20, 480 LED pr. meter, COB LED
24V DC, IP20, 480 LED pr. meter, COB LED
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, IP67, 240 LED pr. meter, 5 års garanti
24V DC, IP67, 240 LED/m, 5 års garanti