Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Ny
Vandtæt 12W/m COB strip - perfekt til både indendørs og udendørs brug!
Giv dine omgivelser en opgradering med vores Vandtæt 12W/m COB strip - en pålidelig, effektiv og æstetisk tilfredsstillende belysningsløsning!
Oplev effektiv belysning med vores 12W/m LED strip, der leverer en imponerende lysstyrke på 1150 lumens/meter. Med 480 LED pr. meter og en jævn spredning på 120 grader, får du en ensartet lysfordeling ideel til både funktionel og dekorativ belysning.
LED strippen er tilgængelig i varm hvid (3000K), hvilket giver en indbydende og afslappende varm kulør. Dette er perfekt til at skabe en hyggelig atmosfære i hjemmet eller på kontoret.
Uanset om du ønsker at forbedre belysningen i hjemmet, skabe stemning i haven eller fuldføre elektroniske projekter, er denne COB LED strip en alsidig og pålidelig løsning.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 1150 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 93 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 4,5 mm. |
| Bredde | 10 mm. |
| IP klassifikation | IP68 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
Timerfunktion, Virker med Google Home, Alexa og smartphones, 12V (48W), 24V (96W)
9-45V, Triac + Push dim, flicker fri
Pr. meter, hulmål 14x14mm, passer til 8-10mm bred LED strip
24-38V, Zigbee, Hue kompatibel, enkeltfarvet
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt
12V DC, IP68, Til campingvogn, autocamper, markise, 120 LED pr. meter
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt kold hvid, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt grøn, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt gul, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger