Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Ny
Ledstrippen er udstyret med tape på bagsiden. Du kan derfor nemt fastgøres strippen på de fleste flader. Såfremt du montere på ujævne eller ikke optimale flader. anbefaler vi os brug af lim Ønsker du at hænge strippen omvendt så den lyser ned så skal der anvendes lim. Strippen er virkelig robust kan bøjes og er modstandsdygtig overfor vibrationer.
Kan klippes for hver ca. 6,25 cm.
Vigtigt denne ledstrip er 10 meter lang.
Oplev en alsidig og effektiv belysningsløsning med vores 10 meter lange COB-LED strip. Med en effekt på 8W pr. meter, er denne LED-strip ideel til en bred vifte af anvendelsesmuligheder. Strimlen er designet til tilslutning til en 24V DC forsyning, hvilket giver en stabil og energibesparende ydeevne.
LED-striben er udstyret med 336 LED pr. meter, hvilket sikrer en jævn og glat lysfordeling uden mørke pletter. Med en lysstyrke på 660 lumens pr. meter, kan du være sikker på at opnå en kraftfuld belysning, der samtidig kan justeres til dine behov, da den kan dæmpes efter ønske.
Vælg mellem tre forskellige lys kulører, der passer præcis til dine rum og stemninger:
Ved brug af LED'er af højeste kvalitet sikrer vi en lang og sikker drift op til 50.000 timer med minimalt fald i lysstyrke. Sammen med en professionel driver og god køling kan du forvente en sammenhængende og vedvarende belysningsløsning.
Bemærk, at denne LED-strip har en dimension på 8 x 1.6 mm og er klassificeret til IP20, hvilket betyder, at den ikke er modstandsdygtig over for vand. Dette gør den perfekt til indendørs brug, hvor den kan bidrage til en stilfuld og funktionel udsmykning.
| Lyset | |
|---|---|
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 660 lumens |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 1.6 mm. |
| Bredde | 8 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
8mm, COB, enkeltfarvet, IP20, 5V-24V
24V DC, IP20, COB LED, Uden spændingsfald, 480 LED pr. meter
24V DC, IP20, Til 120 cm profil, 608 LED pr. meter, 5mm bred
24V DC, IP20, 608 LED pr. meter, 5mm bred, Til 2x120 cm profil
24V DC, IP20, 480 LED pr. meter, Til 120cm profil
Uden spændingsfald, 10,5W/m, IP20, 312 LED pr. meter, 24V, COB LED, RA95
24V DC, IP20, 480 LED pr. meter, COB LED
24V DC, IP20, 480 LED pr. meter, COB LED
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, IP67, 240 LED pr. meter, 5 års garanti
24V DC, IP67, 240 LED/m, 5 års garanti