Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
LED indsats.
Perfekt til erstatning af cirkel rør, sommerfuglrør m.v.
Monteres nemt på bagplade via medfølgende magnetfødder.
Leveres komplet med driver til 230V tilslutning.
Driverens diameter er 7 cm og 2,5 cm i højde.
Opgrader din belysning med denne 4W LED indsats, designet som erstatning for traditionelle cirkelrør og kompaktrør. Denne LED løsning er ikke kun energieffektiv, men også miljøvenlig med en lavere wattage på 4W, som effektivt erstatter 15W pærer.
Med denne LED indsats får du et flicker free lys, som er ideelt for personer og dyr, der er følsomme over for flimmer. Den høje lyskvalitet gør det til et fremragende valg for både daglig brug og specielle opgaver som foto- og videooptagelser.
Den varme kulør giver en hyggelig stemning i enhver indretning. Kombineret med dens energieffektivitet og naturlige lys, er denne LED indsats en optimal løsning til moderne belysningsbehov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | Varm hvid |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 270 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Diameter | 120 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 4W |
| Erstat | 15W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


5W LED, med sugekopper, IP67, memory funktion
Flicker free, Valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Flicker free, valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør
Valgfri CCT, erstat G24, cirkelrør og kompaktrør, flicker free