Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev premium belysning med denne elegante indbygningsspot, der kombinerer stil og funktionalitet. Dette spotlys kommer i en hvid finish, der let integreres i enhver indretning.
Denne indbygningsspot findes i en varm hvid (3000K) kulør, der skaber en behagelig og afstressende atmosfære. Perfekt til at skabe en hyggelig og indbydende stemning i ethvert rum.
Med en fokuseret tilgang til belysning er denne indbygningsspot ideel til både bolig- og erhvervsmæssige anvendelser, hvor lysoplevelse og æstetik er prioriteret.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 2 stk. | 3 stk. | 5 stk. | 8 stk. |
| 25 m2 | 4 stk. | 8 stk. | 12 stk. | 19 stk. |
| 100 m2 | 13 stk. | 25 stk. | 37 stk. | 62 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Lysstyrke | 1200 lumens |
| Spredning | 38 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 145 mm. |
| Diameter | 55 mm. |
| Hulstørrelse | 75 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | E (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Roterbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø5,2 cm, Hvid
Hul: Ø7,5-12,5 cm, 3 timers batteri, hvid
Hul: Ø7,5-12,5cm, 3 timers batteri, Sort
12V/24V, Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 2,2 cm høj
12V/24V, Hul: Ø7-8 cm, Mål: Ø8,4 cm, 4 cm høj
Hul: Ø4,4 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 1m ledning
Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 2m ledning