Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)

Ny
Flot hvid downlight indbygningsspot.
Kan kippes.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
Indbygningshøjde kun 58 mm!
LED driver medfølger.
Lampen kan indstilles til at lyse i varm, neutral eller koldt hvidt lys.
Dette indbygningsspot er designet til at levere en ekstra høj lyskvalitet, hvilket gør det ideelt til rum, hvor præcis farvegengivelse er afgørende. Med en RA værdi på 90-95 kan du opleve et levende og naturligt lys, der bringer alle farver frem på en smuk og sprudlende måde.
Spotlighten kører på 30W og tilsluttes nemt til en 230V forsyning, hvilket sikrer pålidelig og konstant belysning. Den har en lysstyrke på 2500 lumens og et fokuseret lys på 25 grader, der giver et kontrolleret lys, perfekt til at fremhæve detaljer i dit interiør.
Den integrerede lyskilde giver dig mulighed for at vælge mellem tre forskellige lyskulører - 3000K, 4000K, og 6400K. Dette gør det nemt at tilpasse belysningen til dine specifikke behov og stemninger i forskellige rum.
Produktet er designet med en hvid kant, der nemt blander sig med de fleste indretningsstile, mens dets kompakte dimensioner gør installationen ligetil og ubesværet.
Opgrader din indendørs belysning med dette 3i1 indbygningsspot, der giver fleksibilitet, høj ydeevne og en exceptionel farvegengivelse i et elegant design.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 1 stk. | 2 stk. | 3 stk. | 4 stk. |
| 25 m2 | 2 stk. | 4 stk. | 6 stk. | 9 stk. |
| 100 m2 | 6 stk. | 12 stk. | 18 stk. | 30 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | 3 i 1 |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2500 lumens |
| Spredning | 25 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 58 mm. |
| Diameter | 200 mm. |
| Hulstørrelse | 180 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 30W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


166lm/W, 90 graders spredning, Hvid, LED board, butiksbelysning
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Roterbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø5,2 cm, Hvid
Hul: Ø7,5-12,5 cm, 3 timers batteri, hvid
Hul: Ø7,5-12,5cm, 3 timers batteri, Sort
12V/24V, Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 2,2 cm høj
12V/24V, Hul: Ø7-8 cm, Mål: Ø8,4 cm, 4 cm høj
Hul: Ø4,4 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 1m ledning
Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 2m ledning