Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)

Ny
Flot hvid downlight indbygningsspot.
Kan kippes.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
Indbygningshøjde kun 43 mm!
LED driver medfølger.
Lampen kan indstilles til at lyse i varm, neutral eller koldt hvidt lys.
Opgrader dit hjem med denne 12W indbygningsspot, designet til at levere exceptionel belysning. Perfekt til montering i loftet med en hult størrelse på Ø10,5 cm og samlede dimensioner på Ø12 cm, er denne spot både diskret og effektiv.
Med sin fokuserede lysvinkel og høje RA-værdi, sikrer den et levende og naturligt lys, ideelt til rum, hvor præcis farvegengivelse er essentielt. Denne spot er velegnet til både private hjem og kommercielle miljøer, hvor der kræves fremragende lyskvalitet.
Vælg mellem tre forskellige lyskulører: 3000K for et varmt lys, 4000K for et naturligt dagslys, eller 6400K for et køligt, energisk lys - alt sammen i én praktisk løsning.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Opbevaringsrum (100 lux) | Stue (min 200 lux) | Køkken (min 300 lux) | Præcisionsarbejde (500 lux) | |
|---|---|---|---|---|
| 10 m2 | 3 stk. | 5 stk. | 7 stk. | 12 stk. |
| 25 m2 | 6 stk. | 12 stk. | 18 stk. | 29 stk. |
| 100 m2 | 19 stk. | 38 stk. | 57 stk. | 95 stk. |
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | 3 i 1 |
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 785 lumens |
| Spredning | 25 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 20.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 43 mm. |
| Diameter | 120 mm. |
| Hulstørrelse | 105 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 12W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Roterbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø8,3 cm, Hvid kant
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø5,2 cm, Hvid
Hul: Ø7,5-12,5 cm, 3 timers batteri, hvid
Hul: Ø7,5-12,5cm, 3 timers batteri, Sort
12V/24V, Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 2,2 cm høj
12V/24V, Hul: Ø7-8 cm, Mål: Ø8,4 cm, 4 cm høj
Hul: Ø4,4 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 1m ledning
Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 2m ledning