Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev enestående belysning med LEDlife 20W hvid skinnespot, udstyret med Philips LED-teknologi, der sikrer høj lysstyrke og fremragende farvegengivelse.
Optimer din belysning med denne alsidige og effektive skinnespot, designet til at levere høj lyskvalitet og kontrolleret lysfordeling. Med et fokuseret lys på 36 grader opnår du præcis belysning, hvor det er mest nødvendigt.
Den ekstra høje RA værdi sikrer, at farver fremstår levende og naturlige, perfekt til både hjemlige og professionelle omgivelser. Uanset om du vælger den varme eller neutrale lyseffekt, vil du nyde fordelene ved en atmosfære, der enten skaber hyggelig stemning eller effektiv arbejdsbelysning.
Langvarig drift garanteres ved brug af LED af højeste kvalitet, som sikrer en levetid på op til 50.000 timer. Den integrerede og driftssikre driver sammen med fantastisk køling sikrer minimal lysstyrke-reduktion over tid, hvilket gør denne skinnespot til en pålidelig belysningsløsning.
Oplev belysning, der kombinerer æstetik, effektivitet, og lang levetid med denne hvidt udførte skinnespot, perfekt til ethvert moderne belysningsbehov.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 2000 lumens |
| Spredning | 36 grader |
| RA | >= 90 |
| Forventet levetid L80 | 50.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 130 mm. |
| Diameter | 65 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 20W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Farve | Sort |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


6.25A, IP20, DALI interface + push dim, flicker free
Hvid, 3-faset, komplet med tilslutning og endeprop
Hul: Ø8,3 cm, Mål: Ø10 cm, CCT
Inkl. endeprop, 1m, 230V
Justerbar lysstyrke, Hvid, Inkl. bikubegitter
Hvid, Passer til V-Tac skinner/Global, Uden lyskilde
Sort, AR111 GU10 3-faset skinne, IP20, uden lyskilde
Flicker free, 125lm/w, 3-faset
170 lm/W, 115 cm, Sort, Til kontor og butik