Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
LEDlife justerbar LED lysskinne 36W er en højtydende belysningsløsning designet specielt til 3-fasede skinner, der sikrer fremragende lysstyrke og fleksibilitet i ethvert rum.
Oplev enestående belysning med denne effektive 36W lysskinne, der er designet til 3-fasede skinner og nemt tilsluttes til en 230V forsyning. Med en kompakt størrelse på 23,5 cm, passer denne lysskinne perfekt til forskellige indretninger.
Med en lysstyrke på 5500 lumens og en fokuseret lysvinkel på 45 grader, tilbyder denne lysskinne en kontrolleret og koncentreret belysning. Den udmærker sig ved sin ekstra høje lyskvalitet, idet den har en RA-værdi på 90-95. Dette sikrer et sprudlende og naturligt lys, der gengiver farver præcist selv i de mest krævende omgivelser.
Tilpas stemningen med valgmulighederne mellem to forskellige kulører:
Lysskinnen måler 45 x 84 x 235 mm og kommer med en integreret lyskilde, hvilket gør installationen både nem og hurtig. Den minimalistiske hvide finish gør den til et diskret, men stilfuldt tilføjelse til ethvert rum.
Vælg LEDlife Justerbar LED Lysskinne RA92 for en belysningsløsning, der kombinerer effektivitet, kvalitet og stil, og oplev en forbedret belysningsoplevelse i selv de mest krævende miljøer.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Dæmpbar | Nej |
| Lysstyrke | 5500 lumens |
| Spredning | 45 grader |
| RA | >= 92 |
| Forventet levetid L80 | 35.000 timer |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Højde | 84 mm. |
| Bredde | 45 mm. |
| Dybde | 235 mm. |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 36W |
| Spænding | 230V |
| Energimærke | C (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| Farve | Hvid |
| Farve | Sort |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


Hvid, passer til 80mm diameter LEDlife skinnespot
Justerbar lysstyrke, Hvid, Inkl. bikubegitter
Hvid, Passer til V-Tac skinner/Global, Uden lyskilde
Sort, AR111 GU10 3-faset skinne, IP20, uden lyskilde
Flicker free, 125lm/w, 3-faset
170 lm/W, 115 cm, Sort, Til kontor og butik