Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Designet til at skabe det perfekte lysmiljø, denne 5 meter lange Sidelys LED strip leverer en effekt på 11W per meter og tilsluttes nemt med en 24V DC forsyning. Med sine 120 LED'er pr. meter opnår du en optimal lysstyrke og jævn fordeling.
Kommer i en neutral hvid kulør ved 4500K, hvilket skaber et ideelt arbejdsmiljø uden de generende blå eller gule toner.
Den er perfekt til indendørs brug, hvor du ønsker en naturlig og effektiv belysning. Bemærk dog, at den har en IP20 klassificering, hvilket betyder, at den ikke er modstandsdygtig over for vand, og derfor primært skal anvendes i tørre miljøer.
Gør denne sidelys LED strip til en del af din belysning og oplev en dramatisk forbedring af dine omgivelser.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4500K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 800 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 11W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt