Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Oplev en ny dimension af belysning med denne 5 meter lange LED strip, der leverer en kraftfuld effekt på 11W/m og tilsluttes til en 24V DC forsyning. Perfekt til både indendørs og udendørs brug, takket være dens IP65-certificering, som gør den modstandsdygtig overfor vandstænk og regn.
Vælg imellem to forskellige lyskulører for at tilpasse atmosfæren i dit rum:
For at fuldende din oplevelse, kan lysstyrken på denne LED strip dæmpes, så du kan justere belysningen til enhver lejlighed.
Velegnet til en bred vifte af anvendelser, herunder hjemmet, kontoret eller endda udendørs installationer, hvor driftsikkerhed er et must. Takket være den fleksible konstruktion med 120 LED pr. meter, kan du nemt integrere den i forskellige miljøer og kreativt belyse ethvert rum.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 800 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| IP klassifikation | IP65 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 11W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | F (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


6 x 0,5 mm², metervare, min. 5 meter
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt