Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Pris for 5 meter rulle.
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres,hvis strippen skal anvendes på porøse ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
Husk transformator f.eks. denne.
Forbedr dit belysningsmiljø med denne effektive LED strip, der tilbyder en lysstyrke på 2550 lumens pr. meter og en høj spredningsvinkel på 120 grader. Dette skaber en jævn og kraftig lysfordeling, perfekt til mange anvendelser.
Med en strømforbrug på 17W/meter, tilsluttes denne LED strip til en 24V DC forsyning. Dens høje kvalitet er sikret med en RA-værdi på 80-85, der giver et naturligt lys, der viser farver præcist og æstetisk.
Med en dimension på 10 mm, er LED strippen slank nok til at passe ind de fleste steder. Dog skal det bemærkes, at denne LED strip er mærket som IP20, hvilket betyder, den ikke er vandtæt og derfor bedst egnet til indendørs brug.
Denne LED strip er desuden dæmpbar, hvilket giver dig mulighed for at tilpasse lysstyrken efter dit behov og skabe den ønskede atmosfære. Med 238 LED'er pr. meter sikres en enestående lysoplevelse med en effektivitet på 150lm/W, der gør denne LED strip både økonomisk og miljøvenlig.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6400K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 2550 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Bredde | 10 mm. |
| IP klassifikation | IP20 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 17W |
| Spænding | 24V DC |
| Spændingsinterval | 24V |
| Energimærke | D (A-G) |
| Sensor kompatibel | Ja - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

V-Тac stræber efter at være blandt de førende inden for udvikling og udbredelse af energivenlige produkter. Inden for LED er V-Tac den 3 største LED producent i Europa.
V-Tac har ry for at være et af de mest pålidelige mærker på markedet. De tilbyder LED-produkter af fremragende kvalitet. Udover LED produktet dækker deres sortiment af energibesparende produkter og Solceller og varmepumper.
V-Tac er en europæisk virksomhed med hovedsæde i London.
Officiel distributør
Vi er den officielle distributør i Norden. Derfor køber du direkte fra "kilden" når du køber et V-tac produkt hos os - det sikrer dig hurtig og god service i alle henseender.
Europas 3 største LED producent
Udover at være udbredt i Skandinavien har V-Tac vundet stort indpas i Syd Europa. Bl.a lande som Italien, Frankrig og Spanien har taget V-tag til sig. V-Tac er tilstede i over 70 lande, hvilket sikrer dem en position som Europas 3 største LED producent.


8mm, COB, enkeltfarvet, IP20, 5V-24V
Timerfunktion, Virker med Google Home, Alexa og smartphones, 12V (48W), 24V (96W)
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt