Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Flot hvid RGB+CCT downlight indbygningsspot.
Skal tilsluttes RGB+CCT controller samt forsynes med 24V DC.
Med dette indbygningsspot vælger du selv om du vil have farvet eller hvidt lys.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
Flot hvid RGB+CCT downlight indbygningsspot.
Skal tilsluttes RGB+CCT controller samt forsynes med 24V DC.
Med dette indbygningsspot vælger du selv om du vil have farvet eller hvidt lys.
Må ikke monteres direkte i isolering - Der skal være lidt luft omkring til køling.
| Lyset | |
|---|---|
| Kulør | RGB + CCT (Varm til Kold Hvid) |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 750 lumens |
| Spredning | 90 grader |
| RA | >= 93 |
| Forventet levetid L80 | 35.000 timer |
| CCT kulør | 3000-6000K |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | Indbygning |
| Højde | 68 mm. |
| Diameter | 114 mm. |
| Hulstørrelse | 95 mm. |
| Materiale | Aluminium |
| IP klassifikation | IP21 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 13W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |
| Data | |
|---|---|
| CCT kulør | 3000-6000 |
| Farve | Hvid |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


IP54, Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
dæmpbar, Hul: Ø6,8 cm, Mål: Ø9,3 cm
Hul: Ø7,5 cm, Mål: Ø8,5 cm, Hvid kant
Hul: Ø5,5 cm, Mål: Ø5,2 cm, Hvid
Hul: Ø7,5-12,5 cm, 3 timers batteri, hvid
Hul: Ø7,5-12,5cm, 3 timers batteri, Sort
12V/24V, Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 2,2 cm høj
12V/24V, Hul: Ø7-8 cm, Mål: Ø8,4 cm, 4 cm høj
Hul: Ø4,4 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 1m ledning
Hul: Ø4,2 cm, Mål: Ø5,2 cm, 25° spredning, 2m ledning