Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Ny
Enkeltfarvet hvid COB LED strip IP67 med 320 LED'er per meter.
COB LED uden synlig afstand mellem LED dioderne. Dette får lyset til at fremstå som en uafbrudt streng.
Kan klippes for hver ca. 2,5 cm.
Der er tape på bagsiden af strippen så den nemt kan fastgøres på vandrette flader. Limen bør suppleres, hvis strippen skal anvendes på porøse, ujævne eller ikke optimale flader. Hvis strippen skal hænge omvendt og lyse ned så bør limen ligeledes suppleres.
Oplev den alsidige COB-LED strip med en længde på 5 meter og en lysstyrke på 10W/meter. Denne LED strip er ideel til både indendørs og udendørs brug med sin IP67 vandtætte klassificering, hvilket gør den modstandsdygtig over for forskellige vejrforhold.
Vælg imellem tre forskellige lysfarver for at skabe den ønskede stemning:
Denne LED strip kommer i en kompakt størrelse med dimensionerne 8 x 5 mm, hvilket gør den nem at installere på trange steder. Selvom den er vandtæt, bør strippen ikke nedsænkes i vand i længere perioder.
Afhængigt af dine behov, kan denne LED strip justeres i lysstyrken og farvetonen, hvilket gør den ideel til flere anvendelsesmuligheder, lige fra boligindretning til professionel belysning.
| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 3000K |
| Neutral hvid kulør | 4000K |
| Kold hvid kulør | 6500K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 840 lumens |
| Spredning | 120 grader |
| RA | >= 80 |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 5 mm. |
| Bredde | 8 mm. |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 10W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt
12V DC, IP68, Til campingvogn, autocamper, markise, 120 LED pr. meter
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt kold hvid, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt grøn, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Vandtæt gul, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger
12V DC, IP66, Perfekt til skilte og specialløsninger