Vi hjælper gerne: 71 99 48 42 (9:00 - 15:00)
Flot og praktisk 8x16 Neon Flex i varm hvid til f.eks. facader, skilte og trapper mm.
Husk at tilkøbe 8x16 stik til 24V. Se link nederst på siden.
Prisen er for 1 meter. Vi køber Neon Flex på 50 meters ruller, så bestiller du 15 stk., så klipper vi et samlet stykke af på 15 meter til dig.
Vi anbefaler maksimum 20 meter i serie på 24V.
Strippen kan klippes for hver 50 cm ved markeringerne.
Samlingerne ved stik og endeprop skal tætnes med klar silikone for at opnå IP67 inden produktet tages i brug.
Oplev kraftfuld belysning kombineret med elegant design med vores 8x16 Neon Flex LED. Dette produkt er en moderne løsning til både dekorativ og funktionel belysning.
Vælg den perfekte lysstemning med vores udvalg af lysfarver:
Med vores Neon Flex LED får du en robust belysningsløsning, der kan tilpasses dine personlige og professionelle behov, mens du får glæde af LED-teknologiens effektivitet og lang levetid.
Skal den bruges med sensor?: læs mere her.| Lyset | |
|---|---|
| Varm hvid kulør | 2800K |
| Kold hvid kulør | 6000K |
| Dæmpbar | Ja - Læs mere om LED dæmpning her. |
| Lysstyrke | 355 lumens |
| Spredning | 100 grader |
| Dimensioner | |
|---|---|
| Fatning | LED Strip |
| Højde | 16 mm. |
| Bredde | 8 mm. |
| Materiale | PVC |
| IP klassifikation | IP67 |
| Effekt & spænding | |
|---|---|
| Forbrug | 8W |
| Spænding | 24V DC |
| Energimærke | G (A-G) |
| Sensor kompatibel | Nej - Læs mere om sensor/tidsur og LED her. |

LEDlife blev grundlagt i 2010. LEDlife er en af verdens førende udviklere af LED-produkter.
Baseret i Danmark fremstiller de LED-produkter af høj kvalitet til både forbrugere og erhverv .
LEDlife har været på markedet siden LED-bølgen startede. Derfor har de over et årti af viden bag sig.
Denne viden bruges til konstant at udforske og forbedre deres produkter. De udvælger, hvilke komponenter der skal bruges, og hvordan de skal samles.
Dette skaber et bredt sortiment af LED produkter med meget høj kvalitet og holdbarhed.
Eksperter i LED
Folkene bag LEDlife er lysnørder med stort N. Det er derfor, de står bag verdens mest holdbare LED-lysstofrør, som er perfekte til de barske forhold på boreplatforme og fragtskibe.
LEDlife har spredt sin viden til mange forskellige fagområder hvor lys indgår.
De er nemlig også eksperter inden for vækstbelysning og tester og måler alt deres data selv.
I udviklingen af deres produkter er fokus altid på holdbarhed og energibesparelser.
Alt dette har hjulpet LEDlife med at have nogle af markedets bedste LED-produkter.


IP20 indendørs, Sort, Eurostik og afisolerede ledninger, 2,5A
24V DC, IP20, 480 LED/m, 5 års garanti
24V DC, 10000K, IP65, Med stik
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
Uden spændingsfald, 8W/m, IP20, 160 LED pr. meter, 24V, Osram LED, RA94
24V DC, IP67, Uden spændingsfald, 120 LED pr. meter
24V DC, IP68, 120 LED pr. meter, Vandtæt